Suszona lawenda – zastosowanie w kosmetyce

Suszona lawenda – zastosowanie w kosmetyce

Najbardziej znanym zastosowaniem lawendy jest jej wykorzystanie podczas produkcji różnego rodzaju substancji zapachowych – świec, saszetek do umieszczania w szafach czy odświeżaczy powietrza. Jednak ma ona również działanie prozdrowotne, o czym większość osób zdaje się zapominać.

Suszona lawenda na brak apetytu

Brak apetytu dotyczy zwłaszcza seniorów oraz dzieci. Na jego poprawę zaleca się regularne stosowanie naparów z suszonej lawendy. Dzięki substancjom zawartym w liściach i kwiatach tej rośliny można:

  • poprawić apetyt,
  • wspomóc perystaltykę jelit,
  • wspomóc procesy trawienia i procesy metaboliczne (co ma również znaczenie jeśli chodzi o odchudzanie się – napary z lawendy są więc polecane osobom, które pragną zgubić kilka kilogramów),
  • przyspieszyć produkcję kwasów żołądkowych.

Lawenda w salonie piękności

Wiele dostępnych na rynku kosmetyków zawiera w swoim składzie lawendę. Dlaczego? Otóż dlatego, że jest ona bogata w witaminę E, co ma dobroczynny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci. Dzięki codziennemu spożyciu naparów z lawendy stają się mocniejsze, zdrowsze i lepiej odżywione. W sprzedaży dostępne są również kosmetyki na bazie lawendy do stosowania zewnętrznego: kremy do rąk, kremy do stóp, kremy nawilżające do twarzy, balsamy do ciała, toniki regulujące pH skóry oraz różnego rodzaju maseczki na twarz o działaniu przeciwzmarszczkowym. Używają ich nie tylko kobiety w domu; suszona lawenda ze sklepu Planteon jest bowiem coraz bardziej popularna w profesjonalnych salonach piękności.

Lawenda w SPA

Zapach i aromat lawendy ma działanie uspokajające. Z tego powodu na rynku można znaleźć mnóstwo substancji przeznaczonych do kąpieli – na przykład sole wsypywane do wanny, które po rozpuszczeniu się dają silny, niepowtarzalny, lawendowy aromat. Co więcej, uspokajająco działa również lawenda do stosowania wewnętrznego – ułatwia zasypianie, zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia przewodnictwo nerwowe, według najnowszych badań – przynosi także pozytywne skutki w leczeniu depresji i zaburzeń nerwicowych.

Comments are closed.