Jakie zioła na obniżenie cukru wybrać?

Jakie zioła na obniżenie cukru wybrać?

Wiele osób boryka się z zaburzeniami glikemii. Zbyt wysoki poziom cukru we krwi może okazać się bardzo niebezpieczny, dlatego warto byłoby z tym problemem walczyć. Na szczęście, z pomocą przychodzi nie tylko odpowiednia dieta, ale również zioła. Najbardziej pomocne zioła na obniżenie cukru to morwa biała oraz kora cynamonu. Warto skorzystać z ich dobroczynnych właściwości.

Jak działa morwa biała?

zioła na obniżenie cukru

Ciężko o wskazanie bardziej skutecznego zioła na obniżenie cukru niż morwa biała. Napar z tego dobroczynnego ziela posiada przyjemny smak, dlatego wiele osób sięga po niego regularnie. Morwa wykazuje przede wszystkim działanie:

  • regulujące poziom glukozy we krwi
  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne
  • delikatnie przeciwbólowe 

Dzięki popijaniu naparu z morwy białej możliwe jest uregulowanie poziomu glukozy we krwi. Morwę białą warto zakupić w sklepie zielarskim. Napar należy popijać dwa razy dziennie, najlepiej po głównych posiłkach. 

Jakie właściwości wykazuje kora cynamonu?

Kora cynamonu to kolejne wyjątkowe ziele, które okazuje się pomocne w walce ze zbyt wysokim poziomem glukozy we krwi. Oprócz właściwości regulujących poziom glukozy, kora cynamonu wykazuje działanie przeciwzapalne oraz przeciwbakteryjne. Kluczem do sukcesu jest systematyczne popijanie naparu na bazie kory cynamonowej bądź herbatek ziołowych z jego dodatkiem. Niektórym osobom może przeszkadzać dosyć charakterystyczny smak herbatki z dodatkiem kory cynamonu. Niemniej jednak, po jakimś czasie do smaku naparu można będzie się przyzwyczaić. 

Comments are closed.