Maska FFP2, czy rzeczywiście chroni ludzi przed patogenami?

Maska FFP2, czy rzeczywiście chroni ludzi przed patogenami?

Czy maska wyposażoną w specjalny filtr ochrony FFP2 sanowi skuteczną barierę dla mikrokropli unoszących się w powietrzu, które wdychamy do płuc? W dobie wciąż trwającej pandemii Koronawisa, warto byśmy przez chwilę zastanowili się nad zakupem takiego akcesorium ochronnego.

Maska FFP2- dlaczego warto i czy rzeczywiście chroni ludzi przed patogenami?

Wszystkie dostępne na rynku maski zostały wykonane m.in. z polipropylenu bądź polipropylenu (materiału filtracyjnego). Opisywany produkt przeznaczony jest do wielorazowego użytku. Czas jego używalności wynosi od 3 dni do 7 dni (niektóre modele) stałej ochrony przed niebezpiecznymi drobnoustrojami i szkodliwymi cząstkami pyłu.

maseczki ffp2MASECZKA Z FILTREM FFP2 osiąga skuteczność filtracji na poziomie od 94% do 98,5%. Produkty tego typu mają wygodny zacisk umożliwiający dostosowanie ułożenie i przylegania materiału maski do twarzy jej użytkownika. W większości modeli masek można znaleźć elastyczną gumkę albo ściągacze z rzep (z reguły ulokowane na tylnych uchwytach nakładanych na uszy).

Dzięki czemu maseczka FFP2 pozwala na swobodne jej zakładanie i zdejmowania – ze wskazaniem na wielokrotne użycie wyrobu ochronnego, Dostępne na polskim rynku modele masek filtrujących wdychane powietrze (.in. z filtrem FFP1, FFP2, FFP3) stanowią skuteczną barierę wobec unoszących się w powietrzu mikrokropli o rozmaitym pochodzeniu zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu człowieka. Przy zachowaniu długiej i regularnej ekspozycji na oddziaływanie niekorzystnych czynników chorobotwórczych. Używane akcesorium tego kalibru nie utrudnia oddychania oraz jest w pełni hipoalergiczne. Wytwarzane z niezwykle delikatnych materiałów niedrażniących skóry i błon śluzowych nosa czy jamy ustnej.

Więcej o skuteczności FFP2 możesz dowiedzieć się w Dragon Mask.

Filtr FFP2 -przed czym tak naprawdę chroni?

Każda maska FFP2 posiada zastosowany praktyczny i łatwo dający się wymieniać filtr uzupełniający zaopatrzony w zaawansowaną materiałową technologią ochrony dróg oddechowych.

Główne zadania postawione przed maską ochroną z FFP2 to:

  • ochrona przed wirusem grypy sezonowej
  • znaczące obniżanie ryzyka przedostania się do ludzkich płuc cząsteczek molekularnych (Covid-19– wywołujących ciężki przebieg epizodu chorobowego)
  • aktywna ochrona przed smogiem i aerozolami przemysłowymi (szczególnie występującymi w miejscu zatrudnienia)
  • neutralizacja dymu tytoniowego, kurzu, roztoczy i innych drażniących zapachów
  • zapobieganie wnikania niewidzialnych gołym okiem płynnymi, pyłkowymi oraz oleistymi alergenami unoszącymi się w atmosferze ziemskiej w czasie wiosennego lub letniego pylenia roślin
  • pyłami o wielkości cząsteczek oznaczanych jako: PM 1,0 , PM 2,5, PM 10

Na koniec warto zapamiętać, że tego typu maski z wkładami FPP2 mają stosowane w etapie produkcyjnym warstwy filtrujące o wysokiej gramaturze wzmacniające ogólny efekt ochronny płuc i oskrzeli. Z tego powodu i przedstawionych powyżej w tekście, są one zalecane przez WHO i rządy poszczególnych państw na świecie, przy obowiązkowym noszeniu ich w miejscach publicznych. Maski jako certyfikowane wyroby są poddawane regularnym kontrolom, by spełnić najsurowsze wymogi bezpieczeństwa. Dotyczące skutecznej ochrony dróg oddechowych w kontekście skutecznych i niedrogich podejmowanych działań ochronnych na pierwszej linii frontu w walce z epidemią. Czynności mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa SARS- COV2 wśród ludzi.

Comments are closed.