Leczenie przeziębień przy pomocy Immunofortu

Leczenie przeziębień przy pomocy Immunofortu

Sezon grypowy przekłada się bezpośrednio na ilość przeziębionych ludzi. Dlatego wiele osób decyduje się na stosowanie różnych preparatów mających za zadanie zwiększenie działania mechanizmów ochronnych w ciele człowieka. Bardzo popularnym lekiem ziołowym wspomagającym układ immunologiczny jest Immunofort.

Czy zioła są bezpieczne?

Immunofort składa się ze starannie dopracowanej mieszaniny ziół charakteryzujących się konkretnymi właściwościami. Warto jednak pamiętać, że w niektórych przypadkach korzystanie nawet z preparatów na bazie ziół może być niebezpieczne. Dlatego zawsze warto konsultować ewentualne wykorzystanie leku z farmaceutą lub lekarzem.

Preparatu Immunofort nie zaleca się stosować podczas karmienia piersią oraz podczas trwania ciąży. Dodatkowo lek ten nie powinien być łączony z użyciem niektórych innych. Może to potęgować ich działanie, co niekorzystnie wpłynie na organizm. Co ciekawe, tego ziołowego leku nie zaleca się stosować u dzieci poniżej 12 roku życia z powodu zawartości etanolu w preparacie.

Leki ziołowe są lekami bezpiecznymi, niewymagającymi recepty. Warto jednak pamiętać, że wiele osób może cechować nadwrażliwość na dany składnik leku. Dlatego najbezpieczniej jest konsultować się z lekarzem. W przypadku samodzielnego leczenia przeziębienia preparatem Immunofort (zobacz) należy udać się do lekarza, jeśli objawy nie będą zanikać po 10 dniach stosowania leku.

Odpowiednie używanie leku ma znaczenie

Immunofort jest wykorzystywany jako preparat pomocniczy w leczeniu infekcji gardła, dróg oddechowych czy też zatok. Jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu przeziębień. Może być również wykorzystywany zapobiegawczo w przypadku skłonności do przeziębień.

Lek powinno się zażywać na około pół godziny przed posiłkiem. Immunofort dostępny jest jako substancja płynna, dlatego należy rozpuścić odpowiednią, zalecaną dawkę w niewielkiej ilości wody. Stosując ten lek warto pamiętać, że lek ten zawiera etanol. Może więc wpływać na prowadzenie pojazdów, dlatego zaleca się odczekanie minimum pół godziny po spożyciu leku przed prowadzeniem jakichkolwiek pojazdów. 

Leki ziołowe wspomagające leczenie chorób stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Przy poprawnym stosowaniu mogą pozytywnie oddziaływać na układ immunologiczny organizmu, skutecznie wspomagając jego pracę. Warto jednak pamiętać, żeby dla bezpieczeństwa swojego zdrowia konsultować zażywanie każdego leku z lekarzem lub farmaceutą.

Comments are closed.