Smoczki ortodontyczne – sprawdzony sposób na walkę z wadami zgryzu

Smoczki ortodontyczne – sprawdzony sposób na walkę z wadami zgryzu

Podawanie dziecku smoczka spotyka się z bardzo różnymi reakcjami. Według niektórych rodziców smoczek to najlepsze rozwiązanie, które pomaga zaspokoić naturalny odruch ssania malucha i nie stanowi żadnego zagrożenia dla prawidłowego rozwoju dziecka. Inni rodzice uważają z kolei, że smoczek może powodować poważne wady zgryzu, opóźnienia lub komplikacje w rozwoju mowy, a nawet powikłania takie jak zapalenie ucha środkowego.

A może smoczek ortodontyczny?

Wszystkim rodzicom, którzy obawiają się o zdrowie swojego dziecka, ale nie chcą rezygnować z uspokajających właściwości smoczka na pomoc przychodzą smoczki ortodontyczne.

Smoczki ortodontyczne stanowią idealne rozwiązanie, które pomaga przeciwdziałać problemom ze zgryzem. Dzięki specjalnej budowie smoczka stworzonej przez lekarzy dentystów i ortodontów, smoczek ortodontyczny to niezwykle bezpieczna alternatywa.

Smoczek ortodontyczny, oprócz tradycyjnego zaokrąglenia, charakteryzuje się obustronnym spłaszczeniem, co czyni z niego idealne rozwiązanie, pomagające w prawidłowym rozwoju aparatu mowy maluszka.

Jak wybrać odpowiedni smoczek?

Przy wyborze smoczka ortodontycznego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze wielkość smoczka powinna zostać dopasowana do wieku dziecka – zbyt duży lub za mały smoczek nie będzie pełnił swojej funkcji i może doprowadzić do rozwoju złych nawyków oraz powstawania napięć w obrębie jamy ustnej. Wiele modeli smoczków można znaleźć na stronie MilkLab.pl.

Smoczki ortodontyczne

Dodatkowym aspektem, na który warto zwrócić uwagę wybierając smoczek jest materiał, z którego został on wykonany. Na rynku dostępne są między innymi smoczki ortodontyczne wykonane z silikonu czy kauczuku – najważniejsze jest to, żeby smoczek nie zawierał w składzie szkodliwego bisfenolu A.

Smoczek ortodontyczny powinien posiadać także wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa – najlepsze i najbezpieczniejsze smoczki będą posiadała również pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Comments are closed.