USG tarczycy – kiedy je zrobić?

USG tarczycy – kiedy je zrobić?

Tarczyca jest jednym z kluczowych narządów dla funkcjonowania całego organizmu, a wszelkie zaburzenia jej pracy potrafią mieć zgubny wpływ na organizm. Rzadko jednak bywa, że choroba atakuje niespodziewanie, a objawy często pojawiają się na długo przed diagnozą. W trosce o zdrowie w określonych sytuacjach warto zrobić USG tarczycy.

Choroby tarczycy – olbrzymia częstotliwość występowania

Szacuje się, że nawet około 20% społeczeństwa może zmagać się z problemami z tarczycą, jednak często nie prowadzi się żadnej diagnostyki, gdyż objawy schorzeń tarczycy często przypisuje się innym chorobom, a także zmęczeniu.

USG tarczycy Białystok często wykonuje się więc za późno, gdy jest już ona powiększona lub gdy przypadkowo odkryje się zaburzenia podczas badań krwi.

Kiedy zrobić USG tarczycy?

Podstawowymi wskazaniami do wykonania USG tarczycy jest ciągłe uczucie zmęczenia i problemy ze snem, a także występowanie dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Badanie to trzeba też koniecznie wykonać w przypadku, gdy w rodzinie występują choroby tarczycy. USG tego narządu powinno się robić przynajmniej co 3 lata, chociaż w niektórych przypadkach wskazana jest większa częstotliwość, co ustala się z lekarzem. Badanie to pozwala zapobiec często tragedii, dlatego wszelkich objawów charakterystycznych dla zaburzeń tarczycy nie warto bagatelizować. Tutaj można znaleźć atrakcyjną ofertę badań tarczycy, w tym też badania USG.

Comments are closed.