Leki na przeziębienie – naturalne czy z apteki?

Leki na przeziębienie – naturalne czy z apteki?

Z lekami, także na przeziębienie, na pewno nie powinno się przesadzać. Czy jednak domowe sposoby są w stanie pomóc realnie?

Do łagodzenia objawów

Można uznać, że domowe metody na przeziębienie sprawdzają się bardzo dobrze, ale… do pewnego stopnia. Jeśli ktoś liczy, że bardzo szybko upora się z silnym przeziębieniem tylko za pomocą mleka z masłem, miodu i cytryny, musi się przeliczyć.

Inną formą mogą być produkty farmaceutyczne, które są dostępne w specjalistycznych aptekach https://www.apteka-familia.pl/przeziebienie-i-grypa.html gdzie na pewno znajdzie się ciekawą ofertę.

Dlatego, gdy potrzeba szybko wrócić do normy, na pewno dużo lepiej będzie postawić na leki na przeziębienie z apteki, w dodatku nieprzypadkowe, a znane ze skutecznego działania, a także, jeśli zachodzi taka potrzeba, usuwające wiele objawów infekcji jednocześnie.

Domowe metody można też zastosować jako dodatkowe wsparcia dla leków. Napar z malin czy z lipy świetnie rozgrzeje, miód – nawilży gardło, a czosnek zawsze się przyda, gdyż jest to wspaniały, naturalny antybiotyk.

Co z katarem?

Katar to szczególnie uciążliwa dolegliwość, dlatego walka z nią nie jest łatwa nawet gdy stosuje się farmaceutyki, a co dopiero domowe metody. Te ostatnie na pewno pomagają na zatkanie nosa. Odetkać go pozwolą zwłaszcza inhalacje, raczej jednak nie ma domowych metod powstrzymujących wyciek z nosa.

Trzeba zatem sięgnąć po krople, spray lub tabletki na katar, przy czym te ostatnie, obecne na rynku od stosunkowo niedawna, uznawane są za najskuteczniejsze.

Przy tym ich stosowanie jest mało uciążliwe i bez przeszkód można to robić poza domem, na przykład w pracy, co jest raczej trudne w przypadku zakrapiania nosa, czyli stosowania tradycyjnych metod.

Comments are closed.