Badanie usg brzucha

Badanie usg brzucha

Badanie USG jamy brzusznej to najprostszy sposób, aby dowiedzieć się, czy w obrębie jamy brzusznej występują jakieś problemy.

Kto zleca usg?

Jest wiele powodów, dla których lekarz zleca USG jamy brzusznej Białystok. Każdy może wykonać takie badanie prywatnie na własną rękę, trzeba jednak za nie zapłacić. Jeśli chodzi o NFZ, można otrzymać skierowanie lekarskie i wykonać to badanie za darmo. Tak naprawdę jest to najlepszy sposób, aby poznać diagnozę, jeśli chodzi o jamę brzuszną. Jest to bardzo proste badanie, absolutnie bezbolesne i szybkie do wykonania, dzięki czemu wykonuje się je niezwykle często.

Badanie brzucha i badanie krwi

USG brzucha może być zlecone na przykład na izbie przyjęć kiedy trzeba dowiedzieć się jaka jest przyczyna bólu brzucha u konkretnego pacjenta. U kobiet mogą być to przecież problemy ginekologiczne, ale może być to także zapalenie wyrostka robaczkowego. Jeżeli lekarz nie zrobi badania obrazowego, to nie dowie się jaka jest przyczyna dolegliwości. Dlatego też badanie to jest podstawowym badaniem między innymi na izbach przyjęć w szpitalu. Czasami trzeba wykonać dodatkowe badanie na przykład badanie krwi. Na jego podstawie określa się dodatkowe parametry, które pomagają postawić właściwą diagnozę.

Comments are closed.