Przychodnia rodzinna Białystok – jakie badania można wykonać w placówce?

Przychodnia rodzinna Białystok – jakie badania można wykonać w placówce?

Zawsze wtedy, gdy pojawia się podejrzenie o zachorowaniu dana osoba udaje się do swojej przychodni rodzinnej. Przychodnia rodzinna Białystok jest właściwą placówką, gdzie można liczyć na pomoc w podstawowym zakresie, a także, w razie konieczności, otrzymać skierowanie do poradni specjalistycznych, do szpitala, na rehabilitację, czy też na leczenie uzdrowiskowe.

Przychodnia rodzinna Białystok – zakres badań

Przychodnia rodzinna w Białymstoku oferuje taki zakres badań, jakie można wykonać w każdej poradni rodzinnej niezależnie od tego, gdzie się ona znajduje. Jeśli chodzi o zakres badań, które można przeprowadzić w poradni rodzinnej, to są to badania: hematologiczne, biochemiczne i immunochemiczne w surowicy krwi, badania moczu, badania kału, badania układu krzepnięcia, badania mikrobiologiczne, badanie EKG, a także spirometria. Więcej dowiesz się w CMryska.

W razie gdyby istniała taka potrzeba lekarz pierwszego kontaktu może skierować pacjenta również na inne badania, które są finansowane przez Fundusz. Są to badania endoskopowe, które obejmują gastroskopię i kolonoskopię.

Przychodnia rodzinna Białystok – kto może się w niej leczyć?

Pacjentem przychodni rodzinnej w Białymstoku może być praktycznie każdy, kto jest ubezpieczony i ma prawo do świadczeń. Zatem pacjentem takiej placówki może być zarówno dziecko, młodzież, jak również osoby dorosłe, w tym te z niepełnosprawnością. W przypadku gdy dana osoba jest ubezpieczona, a nie ma prawa do świadczeń, może złożyć odpowiednie oświadczenie w rejestracji, jak również przedstawić dokument, który potwierdza zgłoszenie do ubezpieczenia.

Comments are closed.