Preparat moczopędny – kiedy warto?

Preparat moczopędny – kiedy warto?

Preparat moczopędny reguluje gospodarkę organizmu, wspomagając jego działanie i wpływając na poprawę jakości życia pacjentów z różnymi schorzeniami. Jaki skład ma preparat moczopędny Diabetofort? Jakie środki ostrożności warto wziąć pod uwagę podczas stosowania tego leku?

Skład Diabetofortu

Preparat zazwyczaj zawiera w swoim składzie;

– liść brzozy,
– owocnię fasoli,
– kłącze perzu,
– owoc róży,
– liść jeżyny.
– etanol.

Specyficzne składniki sprawiają, że każda osoba przystępująca do zażywania lekarstwa powinna zapoznać się z ulotką lub skonsultować dawkowanie z farmaceutą. Bezpieczne zażywanie pozwoli wyleczyć dolegliwości i cieszyć się poprawą zdrowia.

Środki ostrożności

Produkt leczniczy zawiera specyficzne substancje roślinne, nazywane tanoidami, dlatego nie zaleca się długotrwałego zażywania tego leku. Preparat zażywać należy po posiłku, warto także zadbać o przyjmowanie dużej ilości płynów. Kobiety w ciąży i karmiące piersią raczej nie powinny stosować takiego preparatu, jednak warto skonsultować wszelkie wątpliwości ze specjalistą.

Diabetofort zakupić można w aptece, także bez recepty. Stosując taki lek, zalecana jest konsultacja z farmaceutą lub lekarzem, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania. To niezwykle ważne, jeśli chcemy bezpiecznie korzystać z tego preparatu. Preparat jest pomocny w przypadku leczenia problemów z układem moczowym, także podczas leczenia cukrzycy.

Comments are closed.