Dlaczego warto odwiedzić alergologa?

Dlaczego warto odwiedzić alergologa?

Z pewnością każdy doskonale wie, czym jest alergia. Silny katar, łzawienie z oczu, a także kaszel i silna chrypa. Takie właśnie dolegliwości spotykają osoby, gdy posiadają najpopularniejszą formę alergii, czyli na wiosenne pylenie drzew i trwa. Czasem jednak alergia przyjmuje bardzo poważne objawy, które mogą być manifestowane bezdechem, a nawet zatrzymaniem akcji serca. A to już nie przelewki, ponieważ jest to bezpośrednie zagrożenie życia.

Gdzie się udać?

alergolog dziecięcy białystok nfz

Żeby nie żyć w strachu i nieświadomości, co może spowodować tak poważne skutki alergiczne, które stanowić będą nawet zagrożenie dla życia, koniecznie trzeba odwiedzić lekarza specjalistę. Można to zrobić np. w placówce alergologicznej białystok nfz, które specjalizuje się w wykonywaniu testów alergicznych i dobieraniu do nich odpowiedniego rodzaju leczeni.

Rodzaje alergii

Alergie mogą przybierać najróżniejsze formy. Najczęściej ma się do czynienia z alergiami wziewnymi, które polegają na podrażnianiu układu immunologicznego poprzez wdychanie określonego rodzaju pyłków. Znacznie poważniejsze są alergie pokarmowe, które mogą powodować opuchnięcia np. przełyku lub języka. Oprócz tego bardzo często występują także uczulenia na leki lub też uczulenia kontaktowe np. na kosmetyki.
Wszystkie te rodzaje wykryć może specjalnymi testami alergolog białystok nfz. A dzięki bardzo dobrym i sprawdzonym metodą leczenia, możliwe jest bardzo sprawne uporanie się z tym problemem u pacjentów.

Comments are closed.