Kiedy wybrać się na pierwsze USG piersi?

Kiedy wybrać się na pierwsze USG piersi?

O tym, że zdrowie jest najważniejsze teoretycznie wiedzą wszyscy. Tymczasem, nierzadko zdarza się tak, że dba się o zdrowie swoich partnerów, rodziców, dzieci, a o sobie samym zapomina. Zwłaszcza panie mają taką niezbyt dobrą tendencję.

Dlaczego warto się badać?

Wczesne wykrycie chorób nowotworowych kilkukrotnie zwiększa szansę na ich pokonanie. To głównie z tej przyczyny warto regularnie się badać. Kobiety powinny co najmniej raz w roku wykonywać badanie cytologiczne, które określa, czy nie rozwijają się zmiany w kierunku raka szyjki macicy, jakże popularnej obecnie choroby. Warto na wizycie ginekologicznej wykonać od razu USG piersi. Jeśli nasz ginekolog nie ma możliwości zrobienia tego u siebie w gabinecie, powinien wypisać nam skierowanie.

USG piersi w Białymstoku

Kiedy iść na pierwsze USG piersi?

Młode dziewczyny często zastanawiają się, kiedy wybrać się pierwszy raz do ginekologa. Nierzadko wstydzą się one porozmawiać o tym z mamą, mają obawy przed samym badaniem czy USG piersi Białystok. Jeśli nie dzieje się z nami nic niepokojącego, taka wizyta może poczekać do 16 czy 18 roku życia. Jednak niekiedy należy spotkać się z lekarzem znacznie wcześniej, zwłaszcza jeśli obserwuje się u siebie na przykład podejrzane guzki w piersiach czy pieczenie miejsc intymnych.

Comments are closed.