Jak działa sildenafil w leczeniu zaburzeń erekcji

Jak działa sildenafil w leczeniu zaburzeń erekcji

Sildenafil jest jednym z najpopularniejszych środków, który jest wykorzystywany w leczeniu zaburzeń erekcji. Ten palący dla wielu mężczyzn problem można leczyć w wielu przypadkach. Warto wiedzieć, że niektóre środki (np. mensil) dostępne są w Polsce bez recepty, działają już po 12 minutach i pozwalają na uzyskanie wzwodu przez 5 godzin.

Co to jest Sildenafil?

Sildenafil jest środkiem, który znajduje się w najpopularniejszych środkach na zaburzenia erekcji. Początkowo miał być stosowany w leczeniu nadciśnienia i choroby wieńcowej, ale zauważono, że jest skuteczny w leczeniu problemów z uzyskaniem wzwodu.

Celem środków, które go zawierają, jest spowodowanie erekcji, która umożliwi odbycie stosunku seksualnego. Należy jednak wiedzieć, że erekcja następuje w wyniku podniecenia i stymulacji, a nie następuje samoczynnie. Trzeba pamiętać, że jeżeli podłoże zaburzeń leży w psychice, to w takim wypadku leki na erekcję nie zadziałają i pacjent nie uzyska wzwodu.

W jakich lekach się znajduje?

Sildenafil znajduje się w licznych lekach. Najpopularniejszym z nich jest Viagra, ale jest dostępna jedynie na receptę. Od 2016 roku są jednak dostępne preparaty, które są skuteczne, zawierają tę samą substancję aktywną i nie wymagają przedstawienia recepty.

Jednym z takich preparatów jest Mensil https://www.aptekagalen.pl/mensil-25mg-2tbl, który występuje w wersji normalnej (zawierającej 25 mg substancji) oraz MAX (zawierającej 50 mg substancji). Lek ten jest w formie tabletek do rozgryzania i żucia, co sprawia, że jego zażycie jest bardzo proste, a sama erekcja może być uzyskana nawet po 5 godzinach.

Comments are closed.