Laktator – kupić go przed porodem, czy może po?

Laktator – kupić go przed porodem, czy może po?

Przygotowując się do bycia mamą trzeba pomyśleć naprawdę o wielu rzeczach. Karmienie piersią to temat rzeka, a gadżetów które mają wspomóc przyszłą mamę w trudach karmienia piersią znaleźć na rynku można całą masę. Czy jednak są one rzeczywiście aż tak potrzebne?

Laktator – czy warto zakupić go jeszcze przed porodem?

W tym temacie zdania są mocno podzielone. Osoby, które nie miały zupełnie żadnych problemów z karmieniem piersią uważają, że to zupełnie niepotrzebny gadżet. Innym kobietom laktator uratował laktację, pozwolił na jej rozbujanie i późniejsze długie miesiące szczęśliwego karmienia piersią. Ile kobiet – tyle opinii. W związku z tym, że laktator nie należy do najtańszych gadżetów, można przemyśleć czy rzeczywiście warto kupić go jeszcze przez narodzinami dziecka. Szczególnie laktatory elektryczne, które należą do tych najpopularniejszych i chwalonych przez młode mamy – mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Warto jednak przed porodem zorientować się gdzie taki laktator można ewentualnie kupić oraz który będzie najodpowiedniejszy.

Laktatory elektryczne, czyli największa wygoda

Banki mleka

Najprostszy podział laktatorów to na te ręczne oraz elektryczne. Laktatory elektryczne (https://milklab.pl/4-laktatory-elektryczne) są o tyle wygodniejsze, że pracują za mamę, można wybrać sobie nawet siłę ssącą oraz intensywność. Wybór laktatorów jest tak wielki, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. Warto więc zorientować się w różnych wiodących markach laktatorów i wybrać taki, który najlepiej będzie pasował do oczekiwań. To ważne, by wiedzieć gdzie taki laktator otrzymać w ciągu jednego dnia, ponieważ już w szpitalu może się okazać, że zakup ten będzie koniecznością. Warto również porozmawiać na ten temat z partnerem, ponieważ to najpewniej on zostanie wysłany po ten zakup. Im więcej możliwych problemów omówi się przed porodem – tym mniejszy stres, gdy rzeczywiście się one pojawią.

Comments are closed.