Czarna herbata – pić czy nie pić?

Czarna herbata – pić czy nie pić?

Czarna herbata cieszy się u nas dużą popularnością. Pod względem spożycia zajmujemy 3 miejsce w Europie. Nie jest to zły wynik i chyba musimy przyznać, że picie czarnej herbaty w naszym życiu jest niezmiernie ważne. Dlaczego ją piejmy, co nam daje picie czarnej herbaty? Jakie zalety ma czarna herbata?

Herbata jest w kulturze od ponad 1700 lat. Nie licząc jej walorów smakowych ma inne właściwości, z których powinnyśmy korzystać. Co daje nam picie czarnej herbaty? 

Dawka energii.
Herbata czarna nie tylko ma orzeźwiający smak i aromat, ale również dodaje sił i usuwa zmęczenie. W brew obiegowej opinii filiżanka herbaty zawiera więcej kofeiny niż kawa, którą wspieramy się w momentach spadku energii. Dzięki temu poprawia nastrój, usprawnia koncentrację, ułatwia zapamiętywanie i usuwa senność. 

Czarna herbata a flawonoidy.
Od dłuższego już czasu wiemy, że herbata świetnie wpływa na naszą cerę. Flawonoidy, które posiada wychwytują wolne rodniki i neutralizują ich działanie. Jakie to ma dla nas znaczenie? Zyskuje na tym nasza cera, gdyż działanie to opóźnia efekty starzenia. 
Dodatkowo czarna herbata wzmacnia zęby i ma działanie bakteriobójcze. 

Picie herbaty jest bardzo popularne, ale przez to trochę się zdeprecjonowało. Pijemy czarnej herbaty dużo, i szybko. Warto było by wrócić do angielskiego stylu picia i przyswoić sobie „ five o clock” , gdzie Anglicy celebrują ten moment delektując się smakiem i aromatem herbaty

Więcej informacji znajdziesz pod adresem: https://www.krainaherbaty.pl/herbata-czarna

Comments are closed.