Zioła przeciwzapalne – przedmiotem dyskusji wielu lekarzy

Zioła przeciwzapalne – przedmiotem dyskusji wielu lekarzy

Infekcje gardła i powtarzające się nieustannie anginy potrafią uprzykrzyć człowiekowi życie. Oczywiście istnieją antybiotyki, które zwalczają tę jednostkę chorobową, lecz osłabiają one znacznie organizm, a poza tym znalezienie odpowiedniego antybiotyku zazwyczaj wiąże się z długim eksperymentowaniem. Ratunkiem w tej sytuacji mogą być zioła przeciwzapalne.

Które z ziół przeciwzapalnych pomagają w anginie?

Szałwia i rumianek i kora dębu najlepiej nadają się do walki z ropną anginą. Nie jest tajemnicą, że gardło, które zostało zainfekowane tym rodzajem bakterii- jest mocno zaczerwienione, obrzęknięte i nie przepuszcza żadnych płynów ani pokarmów, gdyż spuchnięte migdałki skutecznie to uniemożliwiają. Płukanki z szałwii pomagają udrożnić gardło i usunąć śmierdzący, biały nalot, który jest zarzewiem choroby. Regularne przepłukiwanie gardła zmniejsza obrzęk, obniża gorączkę i stanowi doraźną alternatywę tradycyjnych zastrzyków. Oczywiście obie te metody można połączyć, gdyż proces dochodzenia do zdrowia ulegnie znacznemu skróceniu.

Czy zioła przeciwzapalne są naprawdę skuteczne?

Odpowiedź na to pytanie jest kwestią indywidualną. U większości chorych przynoszą pozytywne rezultaty. Ich skuteczność zależy przede wszystkim od stadium choroby. Gdy jest ona w początkowej fazie, zazwyczaj pomagają. Jeżeli jest mocno zaawansowana, wtedy okazują się nieskuteczne i potrzebne będą mocniejsze medykamenty. Należy pamiętać, iż zioła przeciwzapalne (https://planteon.pl/zielarnia/ziola-przeciwzapalne) są tylko jedną z wielu możliwości leczenia, a nie remedium na wszystkie schorzenia tego świata.

Comments are closed.