Szereg zastosowań chanca piedra

Szereg zastosowań chanca piedra

Chanca Piedra to zioło, które posiada bardzo wiele prozdrowotnych zastosowań. Dzięki regularnemu piciu przygotowanych z niego naparów można wspomagać walkę z wieloma ciężkimi i trudnymi do wyleczenia chorobami. Zioło to nazywane też „łamaczem kamieni” to ogromne skupisko pożytecznych dla ludzkiego organizmu substancji.

Kiedy warto stosować zioło?chanca piedra sklep

Jak wskazuje nazwa zioła, chanca piedra (https://planteon.pl/zielarnia/ziola-na-watrobe/chanca-piedra-ziele) przede wszystkim wspomaga walkę z kamicą – zarówno żółciową, jak i nerkową. Napar pomaga rozbijać kamienie, które już się wytworzyły jak i będzie odpowiedni do profilaktyki przeciwko powstawaniu nowych. To jednak nie wszystko. W obrębie pozytywnego działania na układ pokarmowy zioło to pomaga również w leczeniu schorzeń wątroby, a dokładniej w przypadku jej stłuszczenia nie wynikającego z picia alkoholu. Dzięki temu może też przeciwdziałać miażdżycy, która nazywana jest chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Chanca piedra obniża też próby wątrobowe i posiada funkcję hepatoprotekcyjną dla tego narządu.

Dodatkowo warto wiedzieć, że zioło obniża poziom cukru we krwi, a więc może być stosowane przez osoby, które mają problemy z cukrzycą. Ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, będzie też skuteczne w przypadku leczenia ran. Dodatkowo, chanca piedra ma działanie moczopędne i działa oczyszczająco na układ moczowy. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi zastosowań zioło to staje się coraz popularniejsze także i w Polsce.

Comments are closed.