Pu erh tea idealna na odchudzanie

Pu erh tea idealna na odchudzanie

Czerwonej herbaty pu erh na pewno nie trzeba przedstawiać nikomu, kto próbował stracić na wadze, gdyż jest to jeden z najbardziej znanych, naturalnych i dobrych wspomagaczy odchudzania. Pu erh znana jest jako „zabójca tłuszczu”, a wypijanie jej odpowiednich ilości pozwala schudnąć w zaskakująco krótkim czasie. Jakie są jeszcze jej właściwości?

Dobra dla zdrowia

Czerwona herbata nie tylko pobudza ruchy perystaltyczne jelit, znacząco przyspieszając trawienie, poprawiając przemianę materii i regulując wypróżnienia. Ma także cenne dla zdrowia składniki, które między innymi przyspieszają wydalanie z organizmu toksyn, działanie moczopędne i żółciopędne. Wspaniale wspiera funkcjonowanie wątroby, polecana jest też jako skuteczny sposób na kaca.

Po herbatę tę oczywiście wiele osób sięga również dla jej specyficznego smaku i aromatu. W sklepach znaleźć można wiele rodzajów herbat pu erh z aromatami i rozmaitymi dodatkami. Co ważne, mimo iż pochodzi ona z Chin, jest popularna i kupić ją można praktycznie we wszystkich krajach, trzeba tylko szukać po właściwych nazwach, na przykład pu erh tea UK, Niemcy czy Finlandia – wszędzie można ją znaleźć, zatem warto po nią sięgać i korzystać z jej dobroczynnych właściwości.

Comments are closed.