Warto mieć w domu czopki!

Warto mieć w domu czopki!

Czopki prawie zawsze kojarzone są z dziećmi, dorośli niechętnie po nie sięgają ze względu na specyficzny sposób aplikacji, ale to właśnie on decyduje o przewadze takich środków i sprawia, że czasami są one niezastąpione. Kiedy?

Na ból i gorączkę

Kiedy dziecko ma wysoką gorączkę, podanie czopków daje rodzicom pewność, że spadnie ona już po niedługim czasie i zniweluje się ryzyko zagrożenia, jakie niesie z sobą podwyższona temperatura. Dlaczego nie postępować tak także w przypadku dorosłych? Jest to też świetny, szybki sposób na ból. Kiedy pojawiają się takie dolegliwości, nikt nie chce długo czekać, aż miną. Co prawda współczesne tabletki obiecują działanie nawet w ciągu 3 minut, ale czopki przeciwbólowe z pewnością przyniosą szybciej ulgę w przypadku silnego bólu głowy czy bólów menstruacyjnych.

Przeciw wymiotom

Wymioty to nic przyjemnego, a przy tym grożą odwodnieniem i powodują silne wyczerpanie. Warto zatem powstrzymać je jak najszybciej, ale jak w takim przypadku zażyć środek doustny? Czopki przeciwwymiotne na pewno więc warto mieć w swej domowej apteczce. Szczególnie mogą przydać się osobom mającym wrażliwy układ pokarmowy, często trapionym przez zatrucia.

Dla bezpieczeństwa

Stosowanie leków w przypadku najmłodszych, a także u dorosłych – z dużą częstotliwością, stwarza zagrożenie dla śluzówki układu pokarmowego – może ją podrażniać, a nawet, z czasem, powodować wrzody żołądka. Stosowanie czopków pozwala tego uniknąć, są one więc dobrą alternatywą dla klasycznych tabletek.

Comments are closed.