Espumisan. Warto zażywać przed USG jamy brzusznej

Espumisan. Warto zażywać przed USG jamy brzusznej

USG jamy brzusznej to badanie, które pozwala zbadać wiele narządów znajdujących się w organizmie. Aby jednak badanie przebiegło właściwie, warto przygotowywać się do niego przez parę dni. W jaki sposób?

Gazy jelitowe przeszkodą w badaniu

Z powodu gazów jelitowych badanie USG może być niepełne. Jeśli gazów jest sporo, nie da się prawidłowo ocenić wielu narządów jamy brzusznej. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto na kilka dni przed badaniem zacząć zażywać Espumisan. To lek, którego celem jest usunięcie gazów jelitowych. Espumisan dawkowanie przed USG powinno być jednak odpowiednie. Zbyt mała ilość tabletek Espumisanu nie zapewni bowiem odpowiednich efektów.

Espumisan dawkowanie przed USG

Już 3 dni przed badaniem warto zacząć zażywać Espumisan. Jakie jest właściwe dawkowanie? 3 razy dziennie po 2 kapsułki. Nawet w dniu badania warto zażyć 2 kapsułki Espumisanu. Nie bez znaczenia jest też zadbanie o odpowiednie wypróżnienie.

Jedzenie i picie

Na kilka dni przed badaniem powinno się przejść na lekkostrawną dietę i unikać napojów gazowanych, a także wzdymających pokarmów. W dniu badania warto być na czczo. Jeśli badanie jest po południu, można zjeść lekkie śniadanie, najlepiej wcześnie rano. Nie należy przerywać zażywania innych zalecanych przez lekarza leków. Zażywając je przed badaniem, należy je popić minimalną ilością wody. Jeśli jest to kolejne badanie jamy brzusznej, warto poprzednie wyniki przedstawić lekarzowi, aby mógł je porównać z nowo wykonanym badaniem.

Comments are closed.