
Tabletki uspokajające bez recepty – jak długo można je przyjmować?
Po tabletki na uspokojenie, które nie otumaniają, często sięgają pacjenci w okresie nasilonej ekspozycji na stres. Choć wydają się one bezpieczne, nie można przyjmować ich w dłuższej perspektywie czasowej bez konsultacji z lekarzem. O czym warto pamiętać, sięgając po tabletki uspokajające bez recepty?
Tabletki uspokajające bez recepty – kiedy można po nie sięgnąć?
Pacjenci coraz częściej proszą farmaceutów o rekomendację tabletek na uspokojenie, które nie otumaniają. Ich przyjmowanie zaleca się osobom:
- dorosłym,
- zdrowym,
- niepotrafiącym poradzić sobie z czasową eskpozycją na stres,
- przechodzących trudny okres w życiu.
Jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek preparaty na choroby przewlekłe, stosowanie tabletek uspokajających bez recepty z https://www.aptekagalen.pl/leki-na-uspokojenie należy skonsultować z lekarzem prowadzącym. Nawet produkty oparte na ziołach mogą powodować zmniejszenie wchłaniania innych leków.

Jak długo można stosować leki uspokajające bez recepty?
Przyjmowanie leków uspokajających bez recepty powinno mieć charakter czasowy. Zaleca się, aby zażywać je nie dłużej, niż 2-4 tygodnie. Jeśli pacjent nadal nie potrafi poradzić sobie z nadmiernym stresem, powinien poszukać pomocy u lekarza. Być może przyczyną jest niedobór witamin i minerałów, na przykład magnezu. Leki uspokajające bez recepty po pewnym czasie przestają dawać takie same efekty jak na początku ich stosowania. Konieczna okazuje się wtedy wizyta u specjalisty, psychologa lub psychiatry, który zaleci stosowanie silniejszych środków. Wiele jednak zależy od przyczyny problemu, która wymaga pogłębionej diagnostyki.