Tabletki uspokajające bez recepty – jak długo można je przyjmować?

Tabletki uspokajające bez recepty – jak długo można je przyjmować?

Po tabletki na uspokojenie, które nie otumaniają, często sięgają pacjenci w okresie nasilonej ekspozycji na stres. Choć wydają się one bezpieczne, nie można przyjmować ich w dłuższej perspektywie czasowej bez konsultacji z lekarzem. O czym warto pamiętać, sięgając po tabletki uspokajające bez recepty?

Tabletki uspokajające bez recepty – kiedy można po nie sięgnąć?

Pacjenci coraz częściej proszą farmaceutów o rekomendację tabletek na uspokojenie, które nie otumaniają. Ich przyjmowanie zaleca się osobom:

  • dorosłym,
  • zdrowym,
  • niepotrafiącym poradzić sobie z czasową eskpozycją na stres,
  • przechodzących trudny okres w życiu.

Jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek preparaty na choroby przewlekłe, stosowanie tabletek uspokajających bez recepty z https://www.aptekagalen.pl/leki-na-uspokojenie należy skonsultować z lekarzem prowadzącym. Nawet produkty oparte na ziołach mogą powodować zmniejszenie wchłaniania innych leków.

tabletki uspokajające bez recepty z melissą

Jak długo można stosować leki uspokajające bez recepty?

Przyjmowanie leków uspokajających bez recepty powinno mieć charakter czasowy. Zaleca się, aby zażywać je nie dłużej, niż 2-4 tygodnie. Jeśli pacjent nadal nie potrafi poradzić sobie z nadmiernym stresem, powinien poszukać pomocy u lekarza. Być może przyczyną jest niedobór witamin i minerałów, na przykład magnezu. Leki uspokajające bez recepty po pewnym czasie przestają dawać takie same efekty jak na początku ich stosowania. Konieczna okazuje się wtedy wizyta u specjalisty, psychologa lub psychiatry, który zaleci stosowanie silniejszych środków. Wiele jednak zależy od przyczyny problemu, która wymaga pogłębionej diagnostyki. 

Comments are closed.