Planujesz posiadanie potomka? Sprawdź TOP 3 sposoby na to, by przygotować organizm do ciąży!

Planujesz posiadanie potomka? Sprawdź TOP 3 sposoby na to, by przygotować organizm do ciąży!

Planowanie ciąży to bardzo ważna kwestia, pomagająca kobiecie w spokojnym donoszeniu ciąży bez obaw o zdrowie malucha. Warto sprawdzić, o czym należy pamiętać już podczas planowania ciąży, by odpowiednio przygotować organizm do tego cudownego okresu. Sprawdź TOP 3 sprawdzone metody na to, by odpowiednio przygotować organizm do ciąży!

1. Nie zapominaj o suplementacji!

Jedną z podstawowych kwestii jest odpowiednia suplementacja organizmu, szczególnie gdy żyjesz w biegu, nie odżywiasz się zbyt zdrowo lub jadasz nieregularne posiłki. Absolutne minimum to kwas foliowy, ale warto wspomagać zdrowie złożonymi preparatami, takimi jak Prenatal Uno, przyjmowany każdego dnia. Zarówno stosowanie Prenatalu Uno (https://www.apteka-oliwna.pl/prenatal-uno-30-kapsulek) jak i kwasu foliowego zapobiega powstawaniu wad cewy nerwowej u dziecka, dlatego przy staraniu o potomka, takie preparaty to absolutna konieczność.

2. Zmień dietę i styl życia

Starania o ciążę powinny iść w parze ze zmianą stylu życia oraz diety. Staraj się spożywać więcej zdrowych produktów, w tym warzyw i owoców. Ogranicz kawę, a o alkoholu całkiem zapomnij! Zacznij aktywność fizyczną, która poprawia płodność i przygotowuje kobiecy organizm do wzmożonego wysiłku, jakim jest ciąża. Wystarczy choćby 15-20 minut spaceru dziennie. Możesz porzucić dojazd do pracy samochodem czy komunikacją miejską właśnie na rzecz spaceru lub przejażdżki na rowerze.

3. Zrób badania

Przygotowując się do ciąży, odwiedź ginekologa i lekarza rodzinnego, u których wykonasz podstawowe badania, w tym cytologię, USG ginekologiczne, morfologię, badanie moczu. Przed ciążą wylecz także wszystkie ubytki uzębienia. Podstawowa diagnostyka wskaże ewentualne problemy zdrowotne, z którymi przed ciążą koniecznie musisz się uporać!

Comments are closed.