Objawy, które wskazują na konieczność wizyty u pediatry

Objawy, które wskazują na konieczność wizyty u pediatry

Małe dziecko trzeba dokładnie obserwować. Niestety w związku z tym, że niemowlaki jeszcze nie mówią, nie są one same wstanie powiedzieć rodzicom co je boli. Dlatego niezwykle ważne jest, aby móc zaobserwować niepokojące objawy i zgłosić się do pediatry.

Nietypowy płacz

Pierwszym takim objawem jest nietypowy płacz dziecka. Jeśli dziecko zaczyna płakać nagle lub kiedy płacz jest głośniejszy niż zwykle może to oznaczać, że dziecku coś dolega. Jeśli dojdzie do tego zmniejszenie aktywności dziecka jest to powód do wizyty u lekarza pediatry w Białymstoku. Oczywiście jeśli mieszkamy w tym mieście.

Gorączka

Drugim objawem jest oczywiście gorączka. W przypadku małego dziecka nigdy nie należy jej ignorować. Nawet jeśli jest to niewielki stan gorączkowy. Każde pojawienie się gorączki wymaga konsultacji z lekarzem.

usg białystok

Brak apetytu

Kolejnym objawem jest brak apetytu. Jeśli trwa to jeden dzień można uznać to za normalne. Jednak jeśli dziecko jest niechętne do jedzenia przez kilka dni lekarz dziecięcy w Białymstoku będzie najlepszą osobą, do której należy się udać.

Biegunka

Warto także wspomnieć o biegunce. To także bardzo niepokojący objaw. Jeśli dziecko robi kupę więcej niż 3-4 razy w przeciągu 12 godzin należy skonsultować się z lekarzem pediatrą. Jeśli w sieci wpiszemy „pediatra Białystok” znajdziemy lekarza bez problemu.

Comments are closed.