Mącznica lekarska – właściwości lekarskie

Mącznica lekarska – właściwości lekarskie

Mącznica lekarska jest rośliną naturalnie występującą na kilku kontynentach, można ją też spotkać w naszym kraju w północnej jego części. Warto jednak wiedzieć, że jest ona rośliną coraz rzadziej spotykaną, która jest pod ochroną i jest zagrożona wyginięciem. Dodatkowo, roślina ta posiada szereg prozdrowotnych zastosowań, dzięki którym jest cenionym produktem zielarskim.

Właściwości mącznicy, które warto poznać już dzisiaj

Wśród wielu właściwości tego zioła na pewno warto w pierwszej kolejności wspomnieć o jej pozytywnym działaniu na układ moczowy. Ten ziołowy lek na pewno sprawdzi się jako kuracja zastępcza u każdego, kto źle toleruje antybiotyki, a nabawił się zakażenia bakteryjnego w drogach moczowych. Preparaty z mącznicą lekarską działają moczopędnie, a przez to wypłukują bakterie z organizmu i dodatkowo oczyszczają zarówno nerki, pęcherz moczowy jak i drogi moczowe. Mącznica lekarska LekiNatury jest też rekomendowana jako terapia uzupełniająca w przypadku przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego.

 

Mącznica lekarska jest też stosowana w przypadku nieestetycznie wyglądających przebarwień na skórze. Badania wykazały, że zawarta w niej arbutyna znacznie hamuje wydzielanie melaniny. Dlatego też zioło to możemy znaleźć w licznych preparatach do stosowania na skórę, które mają działanie rozjaśniające, pomagają pozbyć się przebarwień oraz wyrównać koloryt całej cery. Na pewno warto sięgać po takie naturalne preparaty oparte o zioła.

Comments are closed.