Zielona herbata- zdrowa i pyszna

Zielona herbata- zdrowa i pyszna

Zdrowy styl życia jest kluczowy, aby móc cieszyć

zielona herbata jest bardzo smaczna

się szczupłą sylwetką. Zatem nie tylko ćwiczenia, ale również odżywianie pełnią tutaj kluczową rolę. Przede wszystkim należy bezwzględnie zrezygnować ze spożywania bardzo przetworzonego jedzenia, jak i kolorowych napojów gazowanych i kawy.

Co pić, aby być zdrowym?

Będąc zapracowanym nie zawsze zwraca się uwagę na napoje, które się spożywa. A to bardzo duży błąd. Często, aby się wzmocnić wiele osób pije się dużo kawy, czy też niezdrowych energetyków. Warto jednak zmienić swoją dietę i nawyki żywieniowe. Zatem warto przede wszystkim pić wodę oraz dziennie herbatę ziołową. Tutaj idealnym wyborem jest zielona herbata.

Zielona herbata – pyszny smak i świetnie właściwości

Tak naprawdę jest wiele rodzajów zielonej herbaty. Zatem jak można się domyślić, różnią się one zarówno smakiem, jak i właściwościami. Jednak każda z nich ma w sobie wiele witamin. A to wszystko dzięki odpowiedniemu procesowi zbierania oraz faktowi, że liście nie są poddawane procesowi fermentacji. Zatem zielona herbata zawiera witaminy z takie jak: A,B,C,E, a także mikroelementy np. wapń, cynk i fluor. Wpływa na pracę organizmu oraz chroni przed chorobami. Otóż, jak pokazują badania , regularne picie herbaty zielonej zapobiega miażdżycy, ale również wpływa na pracę jelit. Doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Istotne znaczenie ma również fakt, iż zielona herbata jest źródłem kofeiny, zatem może być bardzo zdrową alternatywą dla kawy.

Zatem warto pić, to co zdrowe, a zielona herbata wydaje się być najlepszym wyborem.

Comments are closed.