Jakie powinny być apteczki samochodowe?

Jakie powinny być apteczki samochodowe?

Odpowiednio skompletowana apteczka samochodowa może uratować zdrowie, a nawet życie ludzkie. Przepisy prawne nie wymagają od nas wożenia takiej apteczki, jednakże trzeba udzielać pomocy każdej osobie, która ucierpiała w wyniku wypadku drogowego. W takim przypadku potrzebna będzie apteczka samochodowa.

Apteczki samochodowe – dlaczego warto je wozić?

Odpowiednio wyposażona apteczka samochodowa musi zawierać instrukcję udzielania pierwszej pomocy. W czasie wypadku bądź trudnych warunków pogodowych można nie mieć sposobności skorzystania choćby z telefonu komórkowego z dostępem do internetu. Warto zaznaczyć, że w apteczce samochodowej musi znajdować się koc ratunkowy, który służy do ochrony poszkodowanej osoby przed wyziębieniem, na przykład po wypadku bądź gdy zajdzie konieczność nagłego opuszczenia samochodu w czasie niskich temperatur.

Apteczki samochodowe – o czym trzeba zawsze pamiętać?

Jeżeli mamy w swoim aucie apteczkę samochodową, należy często sprawdzać datę ważności wszystkich preparatów znajdujących się w jej wyposażeniu. Nie wolno nigdy stosować przeterminowanych środków farmakologicznych. Ponadto trzeba przeglądać zawartość tego typy apteczki minimum raz w ciągu trzech miesięcy. Należy pamiętać, że resuscytacja krążeniowo-oddechowa powinna być pierwszą pomocą, która ratuje życie ludzie oraz zwiększa szansę na przeżycie – o ile zostanie rozpoczęta tuż po tym, gdy serce przestało bić. Warto dodać, że w przypadku niewykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, śmierć mózgu z powodu niedotlenienia organizmu zajmuje od trzech do czterech minut. Apteczka samochodowe może pomóc niejednokrotnie w uratowaniu życia bądź zdrowia innej osoby. Nie warto kupować gotowych apteczek samochodowych w supermarketach bądź na stacjach benzynowych, bowiem są wątpliwej jakości. Najlepiej kupować je w renomowanych sklepach (sprawdź tutaj).

Comments are closed.