Kłącze perzu – dla kogo będzie pomocne?

Kłącze perzu – dla kogo będzie pomocne?

Perz jest popularnym chwastem, który wcale nietrudno znaleźć na niejednej łące. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że może on mieć lecznicze właściwości i posiada szereg zastosowań w ziołolecznictwie. Z kłącza perzu z powodzeniem można wykonać napar, którego regularne stosowanie będzie wsparciem w leczeniu niektórych chorób i przypadłości. Warto wypróbować tę możliwość w trosce o swoje zdrowie.

 

Kłącze perzu – dla kogo okaże się przydatne?

 

Roślinę tę najlepiej zbierać do suszenia późną jesienią, kiedy jest najbardziej okazała. Okazuje się, że kłącze perzu przede wszystkim dobroczynnie wpływa na układ moczowy i jego stosowanie z pewnością pomoże osobom, które cierpią na dolegliwości z tym związane. Dzięki właściwością moczopędnym pomaga w oczyszczaniu nerek, wspomoże także wypłukiwanie piasku oraz kamieni. Sprawdzi się w przypadku różnego rodzaju schorzeń pęcherza moczowego.

 

W leczeniu wczesnych stadiów cukrzycy kłącze perzu może pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi. Dodatkowo ma działanie przeciwbakteryjne i pomaga oczyszczać organizm z toksyn. Stosowane jest w przypadku zatruć pokarmowych, a dodatkowo pomaga w walce z miażdżycą. Sprawdzone kłącze perzu jest źródłem potasu, żelaza oraz krzemu w czystej postaci. Wspomaga właściwą przemianę materii i posiada działanie żółciopędne. Z powodzeniem można więc pić napar, który pomoże na ból brzucha lub zatrucia. Jego właściwości odtruwające będą przydatne także w przypadku zaparć.

Comments are closed.