Czym są jednorazowe butelki do karmienia?

Czym są jednorazowe butelki do karmienia?

Karmienie dziecka mlekiem matki jest pożądane i powinno być kontynuowane jak najdłużej. Mleko kobiece zawiera bowiem unikalny skład, który optymalnie dopasowany jest do potrzeb noworodka i zmienia się wraz z jego rozwojem.

Dlaczego kamienie naturalne jest tak ważne?

Jak wspomniano powyżej, pokarm kobiecy cechuje niepowtarzany skład. Zawiera on bowiem nie tylko witaminy czy minerały, ale również przeciwciała zabezpieczające malucha przed ryzykiem rozwoju infekcji. Co ważne, skład mleka kobiecego zmienia się w ciągu doby oraz wraz ze wzrostem dziecka.

Czy zalecane jest kamienie piersią?

Karmienie piersią jest korzystne zarówno dla dziecka, jak i dla jego matki. Maluch podczas ssania zaspokaja swoją potrzebę bliskości oraz w sposób efektywny opróżnia piersi matki z pokarmu. W ten sposób nie dochodzi do niepożądanych zastojów pokarmu.

Czy można karmić dziecko butelką?

W sytuacjach, w których karmienie piersią nie jest możliwe należy stosować laktator oraz butelkę ze smoczkiem. Jest to konieczne na przykład w sytuacji, w której dziecko ma słaby odruch ssania lub problemy z prawidłowym chwyceniem piersi. Poza tym, jest to potrzebne w razie konieczności nakarmienia dziecka podczas nieobecności jego matki.

butelki jednorazowe do karmienia

Na jakie butelki warto się zdecydować?

W sprzedaży dostępne są liczne produkty zróżnicowane pod względem pojemności czy ceny. Większość z nich wymaga sterylizacji przed pierwszym użyciem. Wygodną alternatywę w tym przypadku stanowią butelki jednorazowe do karmienia (https://milklab.pl/15-butelki-jednorazowego-uzytku). Mogą być one stosowane bezpośrednio po wyjęciu z opakowania i nie wymagają mycia przed pierwszym zastosowaniem. Jest to bardzo funkcjonale rozwiązanie, które pozwala ograniczyć czas potrzebny do przygotowania porcji pokarmu. Stosując butelkę jednorazową do karmienia ma się również pewność co do braku zanieczyszczeń produktu oraz jego wysokiego bezpieczeństwa dla dziecka.

Comments are closed.