Badanie USG

Badanie USG

Badanie USG jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie szeregu nieprawidłowości.

Badanie USG

usg białystok

Badanie USG, czyli badanie ultrasonograficzne to badanie obrazowe, dzięki któremu możliwe jest dokładne zobaczenie kształtu oraz wielkości narządów wewnętrznych u człowieka. Badanie to jest stosunkowo często wykonywane, ponieważ jest ono podstawą diagnostyki. Robione jest ono w celu ocenienia stanu zdrowia pacjenta, a także w celu podjęcia decyzji co do dalszego leczenia. Na badaniu ultrasonograficznym możliwe jest uwidocznienie różnego rodzaju nieprawidłowości, które mogą się pojawić. Wśród nich można wymienić różnego rodzaju zmiany nowotworowe, guzy, a także mięśniaki. USG Białystok wykonuje się także w celu oceny stanu płodu w ciąży.

Przebieg badania

Badanie ultrasonograficzne związane jest z przepływem fal akustycznych o wysokiej częstotliwości. Mają one możliwość przenikania komórek ludzkiego organizmu i nie powodują w nich żadnych negatywnych konsekwencji. Przy pomocy specjalnego urządzenia obraz badanego narządu przedstawiany jest na monitorze. Dzięki temu lekarz może go zobaczyć oraz w odpowiedni sposób ocenić. Aby ułatwić proces badania USG Białystok określone fragmenty ciała, które są poddawane badaniu ultrasonograficznemu smarowane są specjalnym żelem. Dzięki temu prezentowany obraz jest dużo bardziej dokładny i można na nim więcej zobaczyć. Sprawdź https://www.cmryska.pl/usg-w-bialymstoku/.

Comments are closed.