Jakie efekty daje kreatyna?

Jakie efekty daje kreatyna?

Kreatyna to suplement, który dobrze znany jest sportowcom i kulturystom, którym zależy na zbudowaniu imponującej masy mięśniowej. Efekty stosowania monohydratu kreatyny uzależnione są od wykonywanego treningu, dawkowania suplementu oraz od stosowanej diety. Dowiedz się jakie efekty daje kreatyna!

Efekty stosowania kreatyny

Kreatyna wpływa na zwiększenie zdolności organizmu do regeneracji włókien mięśniowych, a także do gojenia ran. Obecność kreatyny w organizmie pomaga również w walce ze stresem oksydacyjnym, a także przeciwdziała utlenianiu tkanek. Substancja ta jest więc doskonałym wsparciu w treningu kulturystycznym.

Jak przyjmować kreatynę?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować kreatynę codziennie. Istnieją teorie dotyczące cyklów, faz itp, jednak badania naukowe nie potwierdzają, aby to podejście gwarantowało lepsze efekty niż regularne przyjmowanie stałej dawki suplementu. Dawkowanie kreatyny zależy przede wszystkim od wagi oraz od płci. Dla kobiet maksymalna dawka wynosi 3 gramy. Dla mężczyzn optymalna dawka waha się natomiast pomiędzy 4, a 5 gramów.

Jaka kreatyna jest najlepsza?

Na rynku dostępne są różne rodzaje kreatyny. Zaliczają się do nich między innymi: kreatyna monohydrat, jabłczan kreatyny, kre-alkalyn, azotan kreatyny, cytrynian kreatyny, a także chlorowodorek kreatyny. Badania wykazują przy tym, że najlepsze długookresowe efekty przynosi stosowanie podstawowego monohydratu kreatyny, który jest wysoce przyswajalny.

Comments are closed.